KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667031

nr 1266 7031

Tycho Ödberg

(1865-1943), Sverige

Oljemålning, Stuginteriör. Signerad, daterad 1909. Olja på pannå, 44x65 cm

Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.

måndag 29 juli 2019
kl 19:04:14

Tycho Ödberg

Läs mer om Tycho Ödberg